Jak pozbyć się plam z dywanu?

plamy na dywanie jak się pozbyć

Wiele osób nie wyobraża sobie salonu bądź też sypialni bez dywanu. Dodaje przytulności wnętrzu oraz uwielbiamy położyć na nim gołe stopy i popijać pyszną kawę. Jednak ta przyjemność przestaje mieć znaczenie w momencie, gdy dywan jest brudny, ma plamy i staje się siedliskiem bakterii. Co zrobić w takiej sytuacji?

Ocet – domowy sposób na walkę z plamami na dywanie

Gdy już nie potrafimy patrzeć na plamy, które szpecą nasz dywan i obawiamy się istnego siedliska bakterii w nim czyhających na nasze dzieci, to podejmijmy walkę z plamami. Na rynku mamy dostępnych wiele środków czyszczących. Jednak nie jesteśmy do nich przekonani z uwagi na ich wysoką cenę, a do tego z uwagi na ich mocno chemiczny skład. Użyjmy sprawdzonego oraz domowego sposobu. Sposobem tym jest użycie octu. Dzięki niemu pozbędziemy się plam. Jeśli mamy do czynienia ze świeżymi plamami, to użyjmy roztworu dwóch łyżek soli, które rozpuszczamy w połowie szklanki octu. Gdy nasze zabrudzenia są trwalsze, to przyda się następująca mieszanka: łyżka skrobi kukurydzianek oraz łyżka octu. Mieszankę nakładamy bezpośrednio na plamę.

Starania poszły na marne?

Jeśli nasze wszystkie starania poszły na marne, to zdecydujmy się na profesjonalną firmę sprzątającą. Firma sprzątająca Gdańsk oferuje nam nie tylko użycie specjalistycznych sprzętów i środków, ale także daje gwarancję. Takiej gwarancji nie mamy, gdy sami czyścimy dywan. Pozostaje nam wówczas jedynie rozczarowanie, zmarnowany czas oraz uszkodzony manicure. Nigdy więcej. Zdecydujmy się już dziś na firmę sprzątającą, a wszystkie będzie o wiele łatwiejsze.

Jak pozbyć się plam z dywanu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Call Now Button