Pogromcy kurzu- jak skutecznie walczyć z kurzem

sprzątanie domu gdańsk

Każdy zna ten problem: co kilka dni, jeśli nie codziennie, biegamy ze szmatką i walczymy z kurzem: na meblach, sprzętach RTV, parapetach, bibelotach, książkach. Nie łudźmy się! Ta walka nie ma końca i póki ktoś nie opracuje cudownej metody pozbycia się naszego wroga, będziemy wycierać kurze do znudzenia. Nawet jeśli zainwestujemy w dobry odkurzacz centralny, wycieranie kurzu co jakiś czas nas nie ominie.

Są pewnie tacy, którzy powiedzą: z kurzem da się żyć. Pewnie tak. Ale czy zdają sobie sprawę czym, tak właściwie jest ten uciążliwy nalot?

Dlaczego trzeba pozbyć się kurzu?

Większość z nas uważa, że kurz, to po prostu bardzo małe drobinki piasku, które wnosimy na butach, wlatują przez okno, lub kominy wentylacyjne.

Rzeczywiście, sporo jest w nim piasku, ale kurz z naszych mieszkań to przede wszystkim, nasz naskórek i włosy, roztocza i ich odchody, jaja owadów, pyłki roślin, sadze, włókna z ubrań czy zasłon, okruszki jedzenia, grzyby i pleśnie.

Wiemy, że kurz unosi się po całym mieszkaniu, szczególnie dużo krąży go w powietrzu gdy używamy odkurzacza, więc wiemy, że warto z nim walczyć, bo nie chcemy przecież alergii, podrażnień dróg oddechowych, nie chcemy by osiadał na meblach, łóżku na którym śpimy…

Nie będziemy wymieniać dalej, dość już grozy na dzisiaj.

Sprawdzone sposoby w walce z kurzem

Przede wszystkim pamiętajmy o częstym wietrzeniu pomieszczeń, naturalna cyrkulacja powietrza będzie naszym sprzymierzeńcem.

Kiedy zaczynamy sprzątać kurze róbmy to zaczynając od góry, czyli najpierw górne półki, lampy itd., stopniowo przechodzimy coraz niżej.

Ważne jest by używać odpowiednich ściereczek, takich które zatrzymają kurz, a nie pomogą mu się bardziej rozprzestrzenić. Najlepiej ścierać kurze na mokro, ścierką zwilżoną w wodzie lub środkach przeznaczonych do sprzątania, można też sporządzić własną miksturę np. z wody, oliwy, cytryny i octu, która dodatkowo chroni i pielęgnuje powierzchnię mebli.

Preparaty, które usuwają i zapobiegają osadzaniu kurzu można kupić w wielu sklepach, firmy zajmujące się sprzątaniem korzystają z profesjonalnych produktów, które na dłużej zabezpieczają i posiadają dodatkowe funkcje np. odkażają czyszczone powierzchnie.

Oczywiście w ten sposób nie pozbędziemy się kurzu na dłużej, ale przynajmniej mocno ograniczymy jego rozprzestrzenianie się w mieszkaniu.

Jeśli zależy nam na tym, by było go jak najmniej, należałoby zrezygnować z zasłon, dywanów, wykładzin, otwartych regałów, półek, urządzeń rtv i wszystkiego co przyciąga kurz. Jednak my, uzbrojeni w podstawowe metody walki z uciążliwym wrogiem nie musimy się go już obawiać.

W końcu nie taki kurz straszny…

Pogromcy kurzu- jak skutecznie walczyć z kurzem

Jedna myśl na “Pogromcy kurzu- jak skutecznie walczyć z kurzem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Call Now Button